Ustaw jako startową Wyślij e-mail O nas - redakcja
Login: Hasło:
 
 [załóż konto]
start rozgrywki druzyny zawodnicy sezony Sponsor serwisu


POLECAMY SERWISY


POZKosz.ligi.pl
Sportowe Kaszuby.pl
KIBOL Cup
 
Powiększ zdjęcie

Fot.: Jacek Drążek

Finał XXI Żukowskiej Ligi Futsalu 2013
(12 marca 2013 21:28 - dziuch)
Dnia 10 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum nr 2 w Żukowie odbyła się ostatnia kolejka Superligi XXI Żukowskiej Ligi Futsalu.. W poprzedniej rundzie mistrzostwo zapewniła już sobie drużyna Raduni Borkowo więc teraz pozostały już tylko dwa pytania: kto spadnie z ligi razem z Amigo Gabrex Przyjaźń oraz jakie miejsca na podium zajmą drużyny AR Energy Banino i Drago Gdańsk.

W pierwszym pojedynku świeżo upieczony mistrz Radunia Borkowo rozgromił 18:2 Supro.pl. W drugim pojedynku KS Sulmin miał zagrać z Amigo Gabrex Przyjaźń, które jednak nie dotarło na mecz ze względu na obfite opady śniegu. Łatwo zdobyte punkty dały Sulminowi wysoką czwartą lokatę w Superlidze. W meczu o drugie miejsce AR Energy Banino pokonało Drago Gdańsk 7:5 i to zawodnicy z Banina zdobyli srebrne medale. Goście z Gdańska ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu. W ostatnim spotkaniu tych rozgrywek ZBZ Formela Żukowo zapewniło sobie ligowy byt po zwycięstwie 4:2 nad Tercją Granit Żukowo, która razem z Amigo Gabrex Przyjaźń w przyszłym roku zagra w I lidze.

Królem Strzelców Superligi, z liczbą 34 bramek został Mariusz Marszeniuk reprezentujący Radunię Borkowo. Najlepszym Bramkarzem wybrany został Maciej Libor z Drago Gdańsk. Drużyną Fair Play okazała się drużyna opuszczająca szeregi Superligi - Amigo Gabrex Przyjaźń.

Końcowa tabela Superligi
1. Radunia Borkowo 37 pkt 114:44
2. AR Energy Banino 32 pkt 82:62
3. Drago Gdańsk 27 pkt 65:46
4. KS Sulmin 18 pkt 47:51
5. ZBZ Formela Żukowo 17 pkt
6. Supro.pl 15 pkt 36:74
7. Tercja Granit Żukowo 12 pkt 48:66
8. Amigo Gabrex Przyjaźń 6 pkt 48:73

I Ligę zwyciężyła drużyna Aldex Budmax Żukowo, która zdobyła komplet punktów pokonując wszystkich przeciwników. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Pralnia Gniewino, która doznała tylko jednej porażki. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy MBB II Żukowo. Szeregi I Ligi opuszczają ekipy MBB Żukowo oraz Gryf Pępowo.

Królem Strzelców I Ligi z dorobkiem 24 bramek został Grzegorz Maschota z Pralni Gniewino. Najlepszym Bramkarzem uznano Krzysztofa Cirockiego z Raduni II Borkowo. Nagrodę Fair Play przyznano drużynie Power Czaple.

II Ligę zwyciężyła drużyna Stucco i to ona wraz z drugim w tabeli Mini Samem Małkowo wywalczyły prawo gry w przyszłym sezonie w I Lidze. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Oldboys Żukowo.

Królem strzelców II Ligi został z dorobkiem 27 bramek zawodnik Vigo Tuchom Ireneusz Skrzyński. Nagrodę za Najlepszego Bramkarza otrzymał Damian Wenta reprezentujący Mini Sam Małkowo. Nagrodę Fair Play wywalczyła drużyna Oldboys Żukowo.

Po rozegraniu spotkań nastąpiło uroczyste wręczenie nagród rzeczowych zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji, pucharów wszystkim uczestnikom rozgrywek XXI edycji Żukowskiej Ligi Futsalu oraz pamiątkowych statuetek osobom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu rozgrywek: Mariuszowi Biczkowskiemu, Grzegorzowi Szadachowi, Krzysztofowi Kożyczkowskiemu oraz Aleksandrze Drążek.

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo Piotr Szepelowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Okrój, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji Jacek Miąskowski oraz Członkowie Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji Zbigniew Szewczyk i Waldemar Dampc.info: Jacek Drążek
» WASZE OPINIE

» dodaj opinię

 
DODAJ LIGĘ
copyright 2018 , Provided by
POLECAMY: sport | lody forum | nocleg nad morzem | lody sklep | maszyny do lodów świderków |